Aké mágie existujú?

Aké mágie existujú

Mágia je v širšom poňatí silou, vďaka ktorej môžete ovládať svoj život a životnú cestu. Už samotný termín “mágia” zrejme pochádza z perzštiny a dal by sa preložiť ako “sila” alebo “moc”.

Mágia sa dá rozdeliť na čiernu a bielu, hoci sa s vami mágovia budú dohadovať, že mágia je len jedna. Rozdelenie na čiernu a bielu mágiu sa odvíja od účelu použitia.

Čierna mágia

Čierna mágia je negatívna, aj preto sa nazýva aj temná mágia alebo cesta ľavej ruky. Používa sa výhradne pre vlastný prospech bez ohľadu na negatívne vplyvy na svoje okolie. Čierna mágia využíva všetko pre dosiahnutie vlastných cieľov. Môže ísť o rôzne uhranutiu, urieknutiu, kúzla a rituály, ktoré ohrozujú iné osoby alebo zvieratá. Čierna mágia je však natoľko silná, že môže ohroziť aj samotného mága.

Symbolom čiernej mágie je obrátený pentagram (s dvoma hrotmi hore), ktorý pripomína capiu hlavu.

Biela mágia

Biela mágia sa označuje aj ako božská mágia alebo cesta pravej ruky. Je oproti čiernej mágii rýdzo pozitívna. Aj biela mágia usiluje o dosiahnutie vlastného cieľa, ale vždy s ohľadom na svoje okolie. Je naplnená láskou a pomocou. Využíva sa na to, aby pomáhala, aby prebúdzala v ľuďoch lásku. K bielej mágii radíme napríklad veštenie, predvídanie budúcnosti alebo výklad kariet.

Biela mágia môže byť tiež obranou proti čiernej mágii. Nemáva tak rýchle výsledky, ale zato bývajú pevnejšie a dlhodobejšie.

Symbolom bielej mágie je symetrický pentagram s jedným hrotom hore.

Ďalšie druhy mágie

Hoci ľudia najčastejšie rozlišujú čiernu a bielu mágiu, existujú aj ďalšie druhy mágie. Kombináciou čiernej a bielej mágie je tzv. Sivá mágia. Niekedy sa označuje aj ako strieborná mágia alebo mágia Mesiaca. Ide o univerzálne využiteľnú mágiu, ktorá zahŕňa tak kúzla ohrozujúce a negatívne, ako aj kúzla pozitívne a pomocné. Zlučuje princípy dobra a zla.

Ako červená mágia sa označuje mágia spojená so sexuálnou energiou a silou. Kúzla tejto mágie vychádzajú z prežitkov. Využíva rozkoše a príjemných pocitov.

Poznáme tiež zelenú čiže prírodnú mágiu. Zelená mágia je založená na sile prírody a jej elementov. Využíva najmä sily krajiny. K jej nástrojom patria prírodné prostriedky, predovšetkým liečivé bylinky. Niekedy býva spájaná s ľudovým liečiteľstvom, inokedy zase s šamanizmom.

Vlastná cesta

Nech už sa vydáte akýmkoľvek smerom, v mágii by ste mali hľadať predovšetkým vlastnú cestu. To plynie už zo samotnej definície mágie, ktorú sme opisovali v úvode. Každý mág by mal mať predovšetkým vlastný názor a tiež by si mal byť vedomý svojej sily.

1 komentár u „Aké mágie existujú?

  • Dobrý večer vie mi niekto pomôcť mam priateľa odišiel preč veľmi ho chcem je nejaké kúzlo ktoré by ho vrátili späť veľmi ho ľúbim chcem aby ma miloval a vrátil sa späť prosím vás

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ahoj, daj nám LIKE!

Čiernamágia.sk